Zadzwoń do nas: 604 813 117
MENU

FAQ

Dywany na wyjątkowe okazje.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz ważne informacje.

 

 

Jak kupować/zamawiać?

Zamówienia należy składać poprzez przystosowany do tego formularz znajdujący się w zakładce - "zamów". Po złożeniu zamówienia należy oczekiwać na wiadomość zawierającą informacje niezbędne do sfinalizowania transakcji, w tym dane do wpłaty - wykładziny docinamy na zamówiony wymiar po otrzymaniu wpłaty.

 

Jak zamówić próbki i jaki jest i ich koszt?

W celu otrzymania próbek należy przesłać na nasz e-mail adres do wysyłki oraz określić, którymi wykładzinami są państwo zainteresowani. Próbki wysyłamy darmowo listem.

 

Jaki jest czas realizacji zamówień?

Wykładziny o szer. 1m - 1,5m konfekcjonujemy na miejscu i zamówienia staramy się realizować na bieżąco. Każde zamówienie wiąże się jednak z koniecznością przygotowania wykładziny na zamówioną długość (zainstalowanie na maszynie, przewinięcie, odmierzenie). Realizacja następuje zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych, a maksymalnie w ciągu trzech dni.
Wykładzin o szer. 2m nie konfekcjonujemy na miejscu - zamawiamy gotowe odcinki. Czas potrzebny na sprowadzenie, pod warunkiem dostępności w polskim magazynie to zazwyczaj 3-10 dni roboczych.
Do powyższych okresów doliczyć należy czas dostawy.

 

Jaki jest koszt i czas dostawy?

Szer. 1m Pocztex - 23 zł, DPD 28 zł
Szer. 1,2m-1,25m Pocztex - 26 zł, DPD 33 zł

Szer. 1,5m Pocztex - 29zł, DPD 43 zł
Podane ceny dotyczą odcinków, których średnica po zwinięciu wynosi do 30cm, a ciężar nie przekracza 30kg. W przypadku większych ilości oraz wykładzin o szer. 2m wysyłka jest wyceniana indywidualnie. Na życzenie klienta możemy zmienić przewoźnika.
Dostawy realizowane są na podstawie regulaminów poszczególnych przewoźników.
W przypadku wysyłek kurierskich DPD dostawy wynosi 1-2 dni, w usłudze Pocztex 1-2 dni dla przesyłek o długości do 120cm, 2-3 dni dla dłuższych.
Nie odpowiadamy za opóźnienia wynikłe ze strony przewoźników. Prosimy nie zwlekać z zamówieniami do ostatniego dnia.  Rózne sytuacje losowe mogą wpłynąć na opóźnienie dostawy. Coraz powszechniejsze są również opóźnienia w dostawie - szczególnie większych przesyłek, spowodowane nadmiarem zleceń w firmach kurierskich. W przypadku braku miejsca na samochodzie kurier może nie odebrać przesyłki!

 

Czy kolor wykładziny jest taki jak przedstawiony na zdjęciach?

Tak, ale... Zdjęcia przedstawiające wykładziny na naszej stronie zostały wykonane w profesjonalny sposób i prawidłowo odzwierciedlają barwę produktów. Na sposób jej wyświetlania decydujący wpływ ma jednak jakość ekranu/wyświetlacza oraz ich ustawienia.

 

Z jaką dokładnością docinamy wykładziny?

Długość wykładziny odmierzana jest na maszynie podczas przewijania przy pomocy zainstalowanego kółka mierniczego. Ze względu na ten sposób odmierzania oraz najmniejszą podziałkę 0,1m nie jesteśmy w stanie zagwarantować przygotowania długości z dokładnością do centymetra. W przypadku gdy wymagana jest  bardzo precyzyjna długość, podobnie jak w przypadku wykładzin obiektowych, należy zakupić odcinek nieco dłuższy i dokonać cięcia na miejscu.

 

Czy wykładziny wymagają obszycia?

Nie ma takiej potrzeby. Dzięki odpowiedniej technologii wykonania w żadnej z naszych wykładzin nie występuje zjawisko prucia ani strzępienia się brzegów.

 

Czy można samodzielnie zmienić rozmiar wykładziny?

Tak. Cięcie po rozłożeniu wykładziny można w łatwy sposób wykonać nożem rozsuwanym (najlepiej wzdłuż listwy),
a w przypadku wykładzin standard i ekono można to zrobić także nożyczkami.

 

Jak przechowywać?

W szczególności w przypadku wykładzin standard I i premium L zalecamy przechowywanie wykładzin zwiniętych w rolki w pozycji pionowej. Przechowywanie na leżąco powoduje deformację rolek do kształtu eliptycznego. Ze względu na relatywnie wysoką sztywność tych wykładzin i nieduży ciężar może skutkować to powstaniem fal bezpośrednio po ich rozwinięciu.

 

Jak czyścić/prać?

Wszystkie z oferownych przez nas wykładzin można czyścić i prać.
Z naszych doświadczeń oraz z informacji pozyskanych od klientów wynika jednak, iż bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki swojej strukturze wierzchniej, jest wykładzina premium. Dlatego tę wersję polecamy do wielokrotnego i intensywnego użytkowania. 
Do czyszczenia używać można ogólnie dostępnych środków.
Wykładziny są wyprodukowane w 100% z włókien sztucznych dlatego też nie trzymają długo wilgoci co jest ich przewagą nad produktami z dodatkiem włókien naturalnych.

 

Czy wykładziny trzeba mocować do podłoża?

Krótkie odcinki wykładzin, szczególnie tych o niskiej gramaturze mogą się przemieszczać po podłożu dlatego też sugerujemy przymocowanie  do podłoża początku i końca wykładziny taśmą dwustronną.
Takie mocowanie jest korzystne również ze względu na wyeliminowanie zjawiska podwijania się końcówek, które bezpośrednio po rozwinięciu wykładziny jest zjawiskiem naturalnym.

 

Czy oferowane wykładziny można stosować na zewnątrz?

Z założenia wykładziny przeznaczone są do wnętrz jednak zastosowanie ich na zewnątrz nie jest wykluczone. Należy jednak wziąć pod uwagę różne aspekty. Na podłoża miękkie (jak trawniki) bardziej nadają się wykładziny cięższe i grubsze, na podłoża utwardzone z powodzeniem można stosować cieńsze wykładziny. W przypadku lżejszych wykładzin warto pomyśleć o przymocowaniu ich do podłoża gdy spodziewane są podmuchy wiatru.

 

Czy można zwrócić zamówioną wykładzinę?
W przypadku wykładzin docinanych na wymiar prawo zwrotu nie przysługuje - podstawa prawna Art. 38 ust. 3 Ustawy o prawach konsumenta.
W celu zapoznania się z produktem można zamówić próbkę.

 

Jak nawiązać współpracę?

Wszystkim firmom z branży dekoratorskiej (również kwiaciarniom) i eventowej pragnącym nawiązać stałą współpracę oferujemy specjalne warunki zakupów. W celu otrzymania oferty prosimy o przesłanie mailem stosownej prośby wraz z podaniem pełnych danych firmy (z NIPem).

 

Jak wykorzystywane są przekazane dane osobowe? - klauzula informacyjna.

Otrzymane przez nas dane osobowe wykorzystywane są tylko w celu obsługi zamówienia, tylko w niezbędnym do tego zakresie (wysyłka - w tym przekazanie przewoźnikom lub/i firmom pośredniczącym, obsługa zamówienia - do 24 m-cy, kwestie księgowe - zgodnie z odrębnymi przepisami) - na podstawie art. 6 ust. 1 RODO. Źródłem danych osobowych jest zamawiający, zgodę na przetwarzanie wyraża akceptując warunki realizacji zamówienia zawierające zgodę na przetwarzanie danych lub poprzez złożenie zamówienia w formularzu na stronie internetowej i zaznaczenie opcji wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Realizującym zamówienie i administratorem danych jest Megamind Maciej Pawłowski, ul. Farna 19/2, 64-050 Wielichowo, kontakt: bok@dywannaslub.eu  Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu - uzyskanie informacji czy i które dane są przetwarzane, sprostowania, żądania usunięcia, przeniesienia , cofnięcia zgody na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zamówienia.
Adresy e-mail podmiotów gospodarczych, które rozpoczęły współpracę handlową lub zadeklarowały chęć nawiązania takiej współpracy wykorzystywane będą do przesyłania informacji handlowych.